Як обрати бункер-накопичувач перевантажувач

Підприємствам аграрної галузі, виробничий цикл та діяльність яких, напряму пов’язана з вирощуванням та збиранням зернових і масляних культур, до цього часу залишається актуальним питання підвищення швидкості збору урожаю та максимальне зменшення часу простою комбайнів в очікуванні техніки для розвантаження.

Сьогочасні кліматичні умови, освоєння нових, більш екологічних способів збору урожаю та запровадження нових технологій, як скажімо no till, роблять  під’їзд зерновозів у поле практично неможливим.

Ці фактори, а також  ряд економічних показників діяльності підприємств, змушують аграріїв звернути свій погляд у бік бункерів-накопичувачів для збору та транспортування зернових.

Сучасний ринок бункерів пропонує охочим широкий вибір такої техніки та дуже розширений модельний ряд, який різниться, в основному, технічними характеристиками, такими як :

 • Об’єм кузова (може варіюватися від 9 м³ до 70 м³);
 • Колісний чи гусеничний хід
 • Різні діаметри шнеків
 • Сумісність з тракторами різної потужності
 • Можливість установки додаткових опцій

Ця стаття покликана розповісти Вам, як правильно обрати бункер-накопичувач саме для Вашого господарства, виходячи виключно з тих завдань, які потрібно вирішити Вашому сільськогосподарському підприємству.

Враховуючи те, що різноманітність сучасних бункерів величезна, а  незліченна кількість моделей може взагалі збити з пантелику, обираючи бункер для свого господарства, варто, перш за все, оцінити потужності комбайнового парку, який буде безпосередньо задіяний при зборі врожаю.

Важливо знати, що об’єм кузова бункера повинен бути в 2 рази більшим сумарного обсягу внутрішніх бункерів комбайнів!

До прикладу, Ви маєте три комбайни, кожен з яких має вбудований бункер з об’ємом кузова 8 м³ . Загальний обсяг усіх внутрішніх кузовів складає – 24 м³. Щоби забезпечити безперервну роботу ваших комбайнів, Вам знадобиться три одиниці бункерів-накопичувачів перевантажувальних з мінімальним обсягом кузова 16 м³ кожен. Або можливий варіант використання двох бункерів з сумарним об’ємом понад 48 м³ чи навіть одного, але тут варто враховувати технічні можливості тракторів, які будуть ці бункери транспортувати. Дотримуючись цих умов, можна збільшити швидкість збору урожаю більше ніж на 25%.

Надзвичайно важливим показником розрахунків при виборі бункера, є характеристика потужності двигуна трактора та загальна кількість тракторів у господарстві. Також варто розуміти, що чим більший об’єм кузова бункера, тим потужніший трактор Вам необхідний. Технічно вдалий тандем трактора та бункера дозволяє оптимально працювати такій системі збору зернових, забезпечуючи необхідну швидкість пересування.

Давайте розберемося детальніше – для роботи з бункерами, об’ємом 30 – 40 м³ необхідний трактор, потужністю не менше 280 к.с., а для роботи з 16-20 кубовими бункерами, достатньо трактора на 180-220 к.с.

Ще одним важливим критерієм вибору бункера-накопичувача є вибір типу шасі або ходової частини. Першочергове завдання цієї опції – забезпечити стійкість при постійному русі по пересічній місцевості, зменшуючи при цьому тиск техніки на ґрунт.

Скажімо, для поля, яке знаходиться на схилі пагорба, кращим вибором стануть одновісні бункери типу БНП-20. Якщо ж поле розташоване на рівнині, то тут можна використовувати тандем чи тридем без  будь-яких побоювань. Така варіація в даному випадку буде найбільш оптимальною та ефективною.

Обираючи шини, які будуть курсувати Вашими полями, обов’язково орієнтуйтеся на властивості і стан ґрунту. Якщо за мінімальних опадів Ваше поле перетворюється на болото, то найкращим вибором стануть шини, розміром 650/55 R26.5 для тандемів і тридемів. Якщо ж ґрунт дозволяє більш стабільне пересування, то можна звернути увагу на менші розміри шин – це буде більш виправдано та ефективно.

Важливим показником ефективності роботи бункера є його здатність швидко перевантажувати і вивантажувати зерно. На це впливає одночасно декілька факторів:

 • потужність двигуна;
 • кількість обертів ВВП трактора за хвилину;
 • діаметр шнеків.

Найчастіше покупці помилково вважають, що чим більший діаметр шнека, тим більша швидкість перевантаження чи вивантаження. Змушені Вас розчарувати – це лише розповсюджений міф. Чим більший діаметр шнека, тим більша його маса і навантаження на вузли при роботі. Насправді, щоби досягнути максимальної швидкості вивантаження чи перевантаження, під час виробництва бункерів-накопичувачів, здійснюються спеціальні інженерно-конструкторські обчислення, в результаті яких розраховується оптимальний розмір шнека для конкретної моделі бункера.

Рекомендуємо також звернути увагу на обвіс бункера та можливість встановлення або наявності додаткових опцій :

 • тенту
 • вагової системи
 • системи освітлення
 • рукава для завантаження сівалок

Тент забезпечує безпечне зберігання бункера, захищаючи його від несприятливих погодних умов – надмірної вологості, занадто високих чи низьких температур. Також він незамінний під час переміщення бункера з одного поля на інше – зменшується ризик втрати частини урожаю, а також потрапляння сторонніх предметів – гілок чи листя до ємності бункера.

Вагова система – це саме та опція, яка дозволяє оперативно контролювати вагу врожаю, яка фіксується при кожному вивантаженні комбайну, а також ту масу зерна, яка перевантажується в зерновоз.

Система освітлення – дозволяє безпечно експлуатувати бункер-накопичувач у темний час доби, не переймаючись щодо необхідності встановлення яких додаткових джерел освітлення.

Рукав для завантаження сівалок – дозволяє значно розширити можливості використання бункера. За наявності цього інструменту, Ви зможете використовувати бункер не тільки під час збирання, але й при посівних роботах.

Детальніше за посиланням: https://egritech.org/uk/bunker-peregruzchik-zerna-uk/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *