Як ми боремося за економічну безпеку держави?

Нещодавно уряд нашої країни вирішив знайти ще одне “просте рішення” – взяти у товарний кредит на 10 років пожежні машини з Австрії. Ми, як  виробники, заперечуємо штучне створення неконкурентних умов на ринку. В цьому нас підтримали журналісти каналу ICTV.

Але хочемо підкреслити, що в тій редакції, в якій пропонується підписати програму постачання австрійських пожежних машин, мова йде про надання 100% товарного кредиту.

Таким чином, такі великі кошти для України, як 250 млн. євро+ відсотки по кредиту, державний бюджет буде віддавати в якості погашення боргу упродовж 10 років. Це зведе на 0 всі можливості по закупівлі іншої пожежно-рятувальної техніки.

На нашу думку, в цій програмі треба  прописати вимогу щодо обов’язкової локалізації виробництва. В такому разі, ми отримаємо:

  • товарний кредит
  • імпорт інновацій
  • збережемо робочі місця
  • забезпечимо сплату податків в державний бюджет України.

Тобто, без умови обов’язкової локалізації, іноземним постачальникам не потрібно домовлятися з українськими виробниками. Вони будуть просто виводити, упродовж десятиліття, кошти з державного бюджету, кошти платників податків.

За умови, якщо таке формулювання, як вимога локалізації, буде прописане, то австрійські або інші виробники, будуть вимушені організовувати спільні підприємства з українськими виробниками.

Виробники з Європи можуть самі визначити собі партнера, з ким працювати надалі, а Україна отримає додаткові робочі місця.

Від цього виграють всі –  виробники отримають інвестування в технології, держава – податки та зайнятість населення, а також нову сучасну пожежно-рятувальну техніку.

Зі свого боку Компанія «Пожмашина» веде перемовини вже протягом 5 років з виробниками по всьому світу, серед них XCMG, IVEKO-MAGIRUS, Rosenbauer, Vulkan. Але та законодавча база яка існує, не стимулює іноземців на відкриття спільних підприємств в Україні. Ми їм не цікаві та не потрібні в умовах, коли на державному рівні можуть просто домовитися за продаж техніки у кредит під державні гарантії. А коли буде державницька позиція з  обов’язковою локалізацією, тоді ситуація зміниться повністю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *